Tomris Çetinel’in evlat acısı! Kızı Elif Alara hayatını kaybetti

Devlet Tiyatrosu oyuncularından Tomris Çetinel (68) ile 2021 yılında 69 yaşındayken hayatını kaybeden usta oyuncu Nusret Çetinel’in kızları Elif Alara Çetinel, 26 Ekim’de konutundayken beyin kanaması geçirmişti. Oyuncu Melek Baykal, bugün yaptığı bir paylaşımda 40 yaşındaki Elif Alara’nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

“HUZUR İÇİNDE UYU HOŞ KIZIM”

Acı haberi Instagram hesabından anne-kızın bir fotoğrafını paylaşarak açıklayan Baykal, gönderisinde şu tabirleri kullandı:

Allah’ım bu nasıl bir acıdır? Sevgili arkadaşımız, Tomris’imiz biricik evladı Elif Alara’yı kaybetti. Kederim sonsuz, ne yazacağımı bilemiyorum. Rabbim Tomris’imize ve sevgili kardeşi Şirin’e dayanma gücü versin, sabır versin. Diğer da bir şey diyemiyorum. Huzur içinde uyu hoş kızım… Yerin cennet olsun.

Baykal’ın bu paylaşımına, çok sayıda başsağlığı bildirileri geldi.

“SENİ ÇOK ÖZLÜYORUM BABAM”

Elif Alara Çetinel, 20 Ağustos’ta babasıyla ilgili yaptığı paylaşımla dikkat çekmişti. Twitter hesabından, “Bir yıl oldu… Eski kaşar almıştım o gün sana, lakin diğer ne aldım hatırlamıyorum. Bir de gitme dediğini hatırlıyorum ve hakkını helal et dediğini… ‘Evladın babaya ne hakkı olur ki?’ demiştim. Ne vakit yetim kaldım bilmiyorum. Ancak yeniden de seni çok özlüyorum babam” satırlarını yazan Çetinel, bu paylaşımını görenleri duygulandırmıştı.

TOMRİS ÇETİNEL KİMDİR?

Tomris Çetinel, 21 Ocak 1954’te İzmir’de doğdu. Okul hayatı boyunca müsamerelerde misyon aldı, edebiyat kolu başkanlıkları yaptı. Şiir dinletileri düzenledi. Sonra büsbütün bir tesadüf sonucu tiyatro hayatına girdi.

Ozamanlar Türkiye’deki tek konservatuvar olan Ankara Devlet Konservatuvarı’na girmeye karar veren Çetinel, okul sonrası meslek hayatında kendisini karakter oyuncusu olarak tanımladı. Tiyatro sanatını profesyonel olarak icra etmeye başladığı İzmir Devlet Tiyatrosu’nda ve öbür tiyatrolarda daima karakter rolleri üstlendi. İçinde olduğu her oyuna ağır heyecan ve güç kattı.

Çetinel ağır tiyatro hayatı yanı sıra çeşitli sinema ve dizi sinemalarda rol aldı, seslendirme çalışmaları yaptı. Ayrıyeten sanatkarın, kendisi üzere tiyatro oyuncusu olan ve yıllarca Adana Devlet Tiyatrosu’nda vazife yapan, Sevecen Çetinel isminde bir kızı daha var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir