Emirates, seyahat ortaklarıyla kurduğu rakipsiz uçuş ağı ile 800’den fazla şehre ulaşarak, dünyanın kapılarını gezginlere açıyor


Haftada ortalama 50.000’den fazla yolcu, Emirates’in çok sayıdaki seyahat  ortaklarının  gerçekleştirdiği uçuşlarla tercih ettikleri uçuş noktalarına ulaşıyor. Havayolunun yıllar içinde geliştirdiği sayısız ortaklık; büyümesini hızlandırmaya yardımcı oldu, yolcular için kolay bağlantı seçenekleri sağladı ve yeni uçuş rotaları yaratan özgün pazarlara erişim imkanı sundu.

Emirates’in iş stratejisi her zaman organik olarak büyümek olsa da, interline anlaşmalar ve ortak uçuşlar gibi stratejik seyahat ortaklıkları, global ayak izini genişletmeye yardımcı olarak, havayolunun yolcularının kendi ağının ötesindeki uçuş noktalarına ulaşmasını sağladı. Emirates, interline ortaklıklarının birçoğunu tam teşekküllü ortak uçuş anlaşmalarına genişleterek ve mevcut ortak uçuş anlaşmalarını güçlendirerek seyahat ortaklığı stratejisini geliştirmeye devam ediyor.

İlk interline anlaşmasını imzaladığından beri, Emirates’in global uçuş ortağı ağı Avrupa, Kuzey Amerika, Asya, Avustralya, Afrika ve Orta Doğu’da katlanarak büyüdü.

Bugün, havayolunun 100’den fazla ülkedeki ulaşım ekosisteminde 29 ortak uçuş, 117 interline ve 11 intermodal demiryolu ortağı bulunurken yolcular için esnek programlarla bir dizi seyahat seçeneği ve kolay bağlantı imkanı sağlıyor. Ayrıca, 800’den fazla şehri kapsayan 5.250’den fazla ek sektöre uzanan bir ağ erişimi sunuyor.

Örneğin, bu Amerika’da United aracılığıyla Corpus Christi ve Air Canada ile Halifax gibi büyük havalimanlarının ötesindeki uçuş noktalarına ulaşmak anlamına geliyor. Asya’da yolcular, Emirates’in iş ortağı Bangkok Airways ile Tayland’daki Koi Samui ve Laos’taki Luang Prabang gibi eğlence noktalarına kolayca bağlantı sağlayabilirler. Afrika’da, South African Airways ve Kenya Airways, Emirates yolcularını Vilanculos, Kilanmanjaro, Juba ve Maputo gibi yetersiz uçuş hizmeti verilen bir dizi uçuş noktasına bağlıyor. Ayrıca, söz konusu havayollarının Emirates ile uçan yolcuları için, Dubai üzerinden Emirates’in uçuş ağında yer alan 140’dan fazla uçuş noktasına erişim kolayca sağlanabiliyor.

Yolcular, havayolunun ortaklarıyla bağlantılı uçuşlar için rezervasyon yaptırabilir ve rahat bir seyahat deneyimi için  tek biletle seyahat programları, bagaj transferleri,  yolcu sadakat programı ayrıcalıkları, dinlenme salonu erişimi gibi avantajların keyfini çıkarabilir.

Emirates Havayolu Ticari İşler Başkanı Adnan Kazım konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İnsanların dünya çapında seyahat etme şeklini yeniden şekillendiren uzun süredir devam eden bir ortaklık geçmişimiz var. Bu, ortaklarımızın tamamlayıcı uçuş ağlarının gücünden yararlanarak seyahat güzergahlarını planlarken yolcularımıza daha fazla esneklik ve güven sağlama taahhüdümüzün bir yansımasıdır. Ayrıca, 800’den fazla şehre doğrudan ve dolaylı bağlantı sağlayarak, merkezimiz Dubai’ye olan turizm talebinin daha fazla güçlenmesine, iş ve ticaret fırsatlarını artırarak Dubai’nin dünyayla olan bağlantısını geliştirmeye yardımcı oldu. Bu ortaklıklar ayrıca, ortaklarımızın özel olarak hizmet verdiği uçuş noktaları aracılığıyla bağlantı fırsatları ve daha kolay yolculuklar sağlayarak 100’den fazla ülkede turizmi destekledi. Emirates için bir sonraki büyüme aşamasına girerken, ortak uçuşlar ve interline ortaklıklar, gelecekteki başarımızın kritik bir bileşeni ve ticari stratejimizin temel bir parçası olacak. Yolcularımız için çok çeşitli uçuş noktaları sunmak üzere ortaklıklarımızı daha da geliştirmek için çok çalışıyoruz.”

Geçen yıl, Emirates 11 havayolu ile ortak uçuş ve interline anlaşmaları imzaladı. United Airlines ve Air Canada ile yapılan ortak uçuş anlaşmaları, havayolunun Amerika ağını 570’in üzerinde uçuş noktasına genişletti. Emirates ayrıca Airlink, Aegean Airlines, Air Tanzania, ITA Airways, Bamboo Airways, Batik Air, Philippine Airlines, Royal Air Maroc ve SKY Express ile de ortaklık anlaşmaları yaparak yolcularına sunduğu ağ seçeneklerini daha da genişletti. Havayolu ayrıca yakın zamanda Kenya Airways ile bir interline anlaşması yaptığını duyurdu.

Bu yıl, Emirates; Doğu, Güney ve Orta Asya, Afrika ve Avrupa’daki havayolları ile yeni ortaklıklar kurmaya ve mevcut işbirliklerinin seviyesini derinleştirmeye hazırlanıyor. Havayolunun yolcu sadakat programı Emirates Skywards ve kargo departmanı Emirates SkyCargo, bütünsel ortaklıkları koordine etmek için ortak uçuş ve interline ortaklarıyla da yakın işbirliği içinde çalışıyor. Bu ortaklıklar, her iki havayoluyla da uçan yolcular için avantajları artırırken yeni pazarlara daha verimli bir şekilde ulaşmalarına da yardımcı oluyor. Operasyonel tarafta, Emirates Havaalanı Hizmetleri, bağlantının sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olmada ve yolcular için karşılıklı salon erişimini sağlamada çok önemli bir rol oynuyor.

Havayolunun uçuş ağı genelinde, 140’tan fazla havayolu ile kurulan stratejik ortaklıklar, uçuş noktalarını tek bir biletle genişleterek yolcular için bağlantı seçeneklerini artırdı:

Amerika: ABD’ye seyahat eden Emirates yolcuları; Chicago, Houston veya San Francisco üzerinden United uçuş ağındaki 200’den fazla ABD şehrine erişebilir. Yolcular ayrıca Kanada, Meksika, Karayip adaları ile Orta ve Güney Amerika’daki çeşitli uçuş noktalarına erişebilirler. Emirates’in Dubai dışındaki geniş uçuş ağına seyahat eden yolcular, Orta Doğu, Afrika, Orta ve Güney Asya’daki özgün uçuş noktaları için sayısız seçeneğe sahiptirler. Emirates’in Air Canada ile ortaklığı, her iki havayolu yolcularının Amerika, Orta Doğu, Afrika, Güneydoğu Asya ve Hindistan Yarımadası’ndaki uçuş noktaları dahil olmak üzere üç kıtaya yayılan 232 noktaya kolay bağlantının keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Avrupa: Yolcular, Akdeniz’deki popüler tatil yerleri de dahil olmak üzere kıta genelinde 313’ten fazla şehre ulaşmak için Emirates’in ortak uçuşlar düzenlediği Air Malta, Air Baltic, Aegean Airlines, TAP Portugal, Siberia Airlines veya 35 interline uçuş ortağı ile bağlantı kurabilirler. Havayolunun Almanya, İspanya ve Fransa’daki demiryolu ortakları, yolcuların trenle Avrupa’yı keşfetmelerini ve tek bir bilet sayesinde Emirates ile kolay bir şekilde bağlantı kurmalarını sağlıyor.

Asya: Emirates’in geniş Asya uçuş ağı, havayolunun Japan Airlines, Korean Air ve Garuda gibi Tayland, Endonezya, Kore, Japonya, Filipinler ve diğer Asya ülkelerindeki 150’den fazla popüler şehre ulaşan dokuz uçuş ortağı aracılığıyla destekleniyor.

Avustralya: Emirates ve Qantas ortaklığı, Emirates’in uçmadığı 60’tan fazla Avustralya uçuş noktasına ortak erişim sağlarken, Qantas yolcuları Emirates ile Dubai’ye uçabiliyolar ve Qantas’ın mevcut global uçuş ağının ötesinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 65’ten fazla şehre erişebiliyorlar. Hem Emirates Skywards hem de Qantas Frequent Flyer üyeleri, her iki havayoluyla seyahat ederken puan kazanabilir, kullanabilir ve her bir havayolunun dünyanın her yerindeki havalimanlarında bulunan dinlenme salonlarından yararlanmanın keyfini çıkarabilirler. Havayolunun Jetstar ortaklığı (Qantas’ın bir yan kuruluşu), yolcuların Asya’daki şehirlere tek bir biletle ulaşmasını da sağlıyor.

Afrika: Emirates’in Afrika’daki ayak izi, kıtadaki daha küçük bölgesel noktalara daha fazla uçuş seçeneği sunarak, yolcular için daha iyi bağlantı ve değer sağlamak üzere yıllar içinde genişledi. South African Airways, Airlink, Royal Air Maroc, Tunis Air ile yaptığı ortak uçuşlar ve bazı diğer bölgesel havayolları ile yaptığı interline anlaşmalar aracılığıyla havayolu, Afrika’da 130’a yakın bölgesel noktaya ulaşarak erişim alanını genişletti.

Orta Doğu: Havayolunun flydubai ile temel taşı olan ortaklığı, yalnızca Dubai’deki merkezi üzerinden gerçekleşen trafik akışını desteklemekle kalmadı, aynı zamanda 98 ülkede 215’ten fazla uçuş noktasına gelişmiş bağlantı ve ortalama bir günde seçilebilecek 250’den fazla ortak uçuş sağladı. Emirates yolcuları, 80’den fazla   flydubai uçuş noktasına erişebilirken, flydubai yolcuları ise 100’den fazla Emirates uçuş noktasına erişebilirler. Yalnızca son iki yılda, ortaklık 2 milyondan fazla yolcunun her iki taşıyıcının ortak uçuş ağlarında seyahat etmesini sağladı. Yenilikçi ortaklık, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda (DXB) Terminal 2 ve 3 arasında kolay bağlantı, tek bir seyahat programında bagaj transferleri ve ortak yolcu sadakat programı olan Emirates Skywards kapsamında karşılıklı sadakat avantajları sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir