Adıyaman’da Depremden Kurtulan Vatandaşlar Sel Felaketi Yüzünden Korku Dolu Anlar Yaşadı!

Deprem felaketinin yaşandığı vilayetleri sel vurdu. Adeta can pazarının yaşandığı vilayetlerden biri de Adıyaman oldu. Merkez üssü Kahramanmaraş olan sarsıntılardan kurtulanlar çadırkentlerde yaşamaya başladı. Sel felaketine çadırlarında yakalananlar hayatını güç kurtardı. Endişe dolu anları anlatan vatandaşların sözleri ise boğazları düğümledi.

7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntılarda en ağır hasarı alan vilayetlerden biri de Adıyaman oldu. Sarsıntıda konutlarını kaybeden vatandaşlar çadırkentlerde hayata tutunma uğraşı verirken öbür bir felaket daha yaşandı.

Aşırı yağışların neden olduğu sel Adıyaman’ı da vurdu. Besni ilçesinde; sel felaketine AFAD’ın sarsıntıdan sonra Güneykaş Köyü’nde kurduğu çadırkentte yakalanan bir vatandaş yaşadığı dehşet dolu anları anlattı.

“Sel çok berbattı. Hiç dışarı çıkamadık. Çadırları uçuracaktı. Art tarafta dere vardı. Dere dolmuş, önü kapanmış. Zelzeleden gitmedik, selden gidecektik. Bugünümüze çok şükür. Çok şükür, köyümüzde kimsede yok. Mal kaybı var da… İnsanlarda çok şükür yok”

İşte boğazları düğümleyen o anlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir